Rysy historii

Tuż przed oficjalną ceremonią rozpoczęcia Zjazdu, dnia 1 czerwca nastąpiło symboliczne odsłonięcie tablicy upamiętniającej wykonanie pierwszych polskich zdjęć rentgenowskich, co przypominiało wydarzenia historyczne kiedy to w 1896 w Krakowie, prof. UJ Karol Olszewski powtórzył eksperyment Roentgena otwierając polską kartę światowej historii radiologii. Podkreślono, że rok 2016 jest czasem szczególnym w dziejach Polskiej Radiologii, gdyż to właśnie wtedy przypada 120 rocznica jej narodzin oraz 90. lecie wydania pierwszego numeru Polskiego Przeglądu Radiologii jak również 100. lecie publikacji Karola Mayera w której po raz pierwszy na świecie - w Krakowie - opisał podstawy tomografii rentgenowskiej.

Dni 2 – 4 czerwca upłynęły w atmosferze wytężonej aktywności naukowej. Warto podkreślić, że odbyło się aż 26 sesji naukowych, 31 szkoleniowych, 3 specjalne, sesja plakatowa (plakaty elektroniczne) oraz 9 edycji warsztatów. Podczas sesji na sali wykładowej z ramienia GE Healthcare prezentację pt.: „Nowe techniki w MR i CT – co oferują? – najnowsze aplikacje kliniczne” wygłosili specjaliści: Grzegorz Gryszkiewicz i Waldemar Senczenko. Dodatkowo na nasze zaproszenie zostały wygłoszone wykłady na temat: Nefropatii pokontrastowej – mity i fakty, oddział leczenia chorób piersi, rezonans magnetyczny w elastografii – nowe obrazowanie ilościowe z wykorzystaniem biomarkerów.

Nasze stoisko

Nasze stoisko mające ponad 50m2 powierzchni przyciągało uwagę przybywających gości nie tylko estetyką i prostotą, ale także prezentowanymi nowoczesnymi sprzętami i możliwościami technologicznymi.Na szczególną uwagę zasługiwał mammograf Pristina, aparat Loqic 9, ABUS, stacja IT.Wykłady

Autorskie wykłady pracowników GE Healthcare na stoisku zostały przygotowane przez naszych pracowników ze wszystkich specjalności.

Wernisaż

Wernisaż: “Okiem i pędzlem radiologa”

3 czerwca odbyła się znamienna wystawa prac malarskich pod przewodnictwem Iwony Siewierskiej pt.: „Okiem i pędzlem radiologa”, której GE Healthcare było mecenasem. Podczas wystawy zaprezentowano: 41 prac 14 autorów podczas 41 Zjazdu, cieszyła się ona ogromnym uzaniem twórców jak i wszystkich uczestników Zjazdu. Jedno jest pewne była momentem przełomowym pokazjącym niecodziennie pasje lekarzy. Wierzymy, że ta inicjatywa zapoczątkuje dobrą tradycję, która będzie kontynowana podczas przyszłych zjazdów ukazując niecodzienne pasje środowiska medycznego jak chociażby z motywem przewodnim: rzeźb, fotografii.