Zabiegi nieinwazyjne i minimalnie inwazyjne

Życie pacjentów chorych na nowotwory stale się wydłuża i ważne jest, aby przeprowadzić skuteczne leczenie, powodujące jak najmniejsze szkody dla organizmu. Właśnie dlatego opracowuje się leki lepiej dostosowane do pacjentów, chirurgia staje się mniej inwazyjna, a radiologia oferuje coraz to nowsze sposoby nie tylko diagnozowania i lokalizowania zmian chorobowych, ale także ich leczenia.

Rozwiązania firmy GE z zakresu onkologii interwencyjnej oferują pomoc w opracowywaniu nowych, mniej inwazyjnych sposobów leczenia chorób nowotworowych.

Leczenie nieinwazyjne

Technologia MRgFUS (chirurgia przy użyciu zogniskowanej fali ultradźwiękowej pod kontrolą rezonansu magnetycznego) umożliwia termiczną ablację tkanek przyległych do dużych naczyń bez efektu rozpraszania ciepła — jest to zdecydowana korzyść w porównaniu do metod opartych na przewodnictwie cieplnym.

Technologia MRgFUS posiada certyfikat CE zezwalający na stosowanie jej w leczeniu przerzutów kostnych i mięśniaków macicy.

Więcej informacji...

Minimalnie inwazyjne rozwiązania chirurgiczne

Firma GE oferuje bogaty wybór produktów przydatnych na wszystkich etapach opieki nad pacjentem, od planowania po ocenę leczenia. Rozwiązania te dostosowane są do potrzeb wielu zabiegów onkologicznych, takich jak:

Embolizacja guzów wątroby
• Innova* IGS 540 - doskonała jakość obrazu, wyjątkowa efektywność wykorzystania dawki1, i narzędzia pomagające przeprowadzać interwencje z większym poczuciem pewności.
• Innova 3D - obrazowanie 3D narządów wewnętrznych i wszczepionych urządzeń na jednym obrazie.
• Flight Plan For Liver2 - pomoc w identyfikacji naczyń zaopatrujących w pobliżu guza w oparciu o pomiar objętości układu tętniczego wątroby wykonany z wykorzystaniem programu Innova 3D.
• Innova vision - zaawansowana aplikacja wspomagająca do przeprowadzania skutecznych zabiegów z użyciem cewników.

Ablacja guzów wątroby
• Optima* CT580 W — większe możliwości dzięki wielofunkcyjnemu, niezawodnemu tomografowi komputerowemu o szerokim otworze gantry.
• Logiq e9 - ultrasonograf oferujący niezwykłą jakość obrazów, kompleksowy pakiet zaawansowanych narzędzi oraz funkcje usprawniające pracę.
• Integrated registration - automatyczna rejestracja i łączenie objętości umożliwiające wygodną analizę porównawczą i dokładne dopasowanie kilku trójwymiarowych obrazów anatomicznych.

Ablacja guzów płuc
• Optima* CT580 W większe możliwości dzięki wielofunkcyjnemu, niezawodnemu tomografowi komputerowemu o szerokim otworze gantry.
• Integrated registration - automatyczna rejestracja i łączenie objętości umożliwiające wygodną analizę porównawczą i dokładne dopasowanie kilku trójwymiarowych obrazów anatomicznych.

Ablacja guzów kości
• Innova IGS 540 - doskonała jakość obrazu, wyjątkowa efektywność wykorzystania dawki i narzędzia pomagające przeprowadzać interwencje z większym poczuciem pewności.
• Innova CT - aplikacja używana w zastosowaniach klinicznych wymagających szczegółowych obrazów o wysokiej rozdzielczości przy niskim kontraście, poprawiająca wizualizację tkanek miękkich w celu ułatwienia identyfikacji potencjalnych zmian.
• Innova trackvision - zaawansowana aplikacja wspomagająca do przeprowadzania skutecznych zabiegów z użyciem igieł.


1 Efektywność wykorzystania dawki może się różnić w zależności od zadania klinicznego, gabarytów pacjenta, umiejscowienia anatomicznego i praktyki klinicznej.
2 Aplikacja FlightPlan for Liver nie została dopuszczona do komercyjnego obrotu ani zatwierdzona przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) na terenie Stanów Zjednoczonych.
* Znaki towarowe firmy General Electric Company